KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235570
nr 1423 5570
Birgit Hygrell
(1903-1972), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, pannå, daterad -44,50x38, yttermått inklusive ram: 63x52 cm
Birgit Hygrell, svensk målare född i Västerås 1903, död 1972.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:57:25
150 kr
200 kr
Birgit Hygrell
Läs mer om Birgit Hygrell