KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235570

nr 1423 5570

Birgit Hygrell

(1903-1972), Sverige

Oljemålning, Träd. Signerad, pannå, daterad -44,50x38, yttermått inklusive ram: 63x52 cm

Birgit Hygrell, svensk målare född i Västerås 1903, död 1972.

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 20:57:25

Birgit Hygrell

Läs mer om Birgit Hygrell